Yliopiston etusivulle Suomeksi
       Helsingin yliopisto Helsingin normaalilyseo
 
Hallitushistoria


 Helsingin normaalilyseo
PL 38 (Ratakatu 6)
00014 Helsingin yliopisto

posti-norssi helsinki.fi

Kanslia:
puh. 02941 28162 (klo 9-15)

Ylioppilastutkintoasiat:
puh. 02941 28164

Palautelomake              Sivukartta

Are you looking for a professional
study visit in the field of education?
Eduvisits in Finland

Instagram

Aiempia peruskoulun oppilaskunnan hallituksia

 

2013-2014 (Elonen)

Ohjaavat opettajat: Kristiina Holm (HLM) / Vesa Åhs (ÅHS, Holmin sijaisena 9/13-5/14), Elina Mantere (MAN)

Hallituksen kokoonpano:
Puheenjohtaja: Anton Elonen (varapj. Helmeri Elopuro)
Sihteeri: Sara Turunen (varalla Aapo Ignatius)
Tiedotustiimi: Alexander Roininen, Adele Tanhuanpää, Emma Lundström, Tero Räty

7A: Veeti Sipilä, Tero Räty
7B: Helmeri Elopuro, Johannes Ekonen
7C: Raffaello Chiodo, Kuutti Saarinen
7D: Aapo Ignatius, Alexander Roininen
8A: Sara Turunen, Emma Lundström
8B: Alessa Aila, Anni Sofia Kivi-Koskinen
8C: Klementina Simic, Mikaela Railo
8D: Rami Blomqvist, Katariina Korsimaa, Kira Tawast
9A: Tuure Luukkanen, Julius Kerkis
9B: Krista Vartiainen, Tirmia Vuoristo
9C: Matias Reims, Max Mäkipää
9D: Helmi Haanpää, Jakov Gerschman
9E: Adele Tanhuanpää, Anton Elonen 

 

2012–2013 (Rantamäki)

Ohjaavat opettajat: Kristiina Holm (HLM), Elina Mantere (MAN)

Hallituksen kokoonpano:

Puheenjohtaja: Oona Rantamäki (varapuheenjohtaja: Nikke Mäkinen)

Sihteeri: Robert Kokarev (varalla Mikaela Railo)

Tiedotustiimi: Emma, Amalia, Matias, Anton

7A: Sara Turunen, Emma Lundström
7B: Alessa Aila, Anni Sofia Kivi-Koskinen
7C: Klementina Simic, Mikaela Railo
7D: Rami Blomqvist, Katariina Korsimaa
8A: Tuure Luukkanen
8B: Krista Vartiainen, Amalia Niemi
8C: Matias Reims, Max Mäkipää
8D: Akseli Anttonen, Pyörni Vartiainen
8E: Anton Elonen, Robi Neuvonen
9A: Valtteri Luoma, Nikke Mäkinen
9B: Leevi Westerlund, Patricia Larkka
9C: Oskar Ankkuriniemi, Kristo Siikala
9D: Saskia Koivu, Kateryna Veretilnyk, Robert Kokarev, Eino Reponen
9E: Oona Rantamäki, Aksel Kumral

 

2011-2012 (Helaniemi)

Ohjaavat opettajat: Kristiina Holm (HLM) / Jaana Lahti (LAH, Holmin sijaisena 8/11-3/12), Elina Mantere (MAN)

Hallituksen kokoonpano:

Puheenjohtaja: Heikki Helaniemi (varapuheenjohtaja: Alex Bertolissi)

Sihteerit: Robert Kokarev ja Vera Turunen

Tiedotustiimi: Lotta Mäkinen ja David Dawkins

7A: Tuure Luukkanen
7B: Krista Vartiainen
7C: Anna Ruikka ja Atte Tuliara
7D: Jakov Gerchman
7E: Adele Tanhuanpää ja Anton Elonen
8A: Lea Lintula ja Christina Bliss
8B: Patricia Larkka ja Leevi Westerlund
8C: Kristo Siikala ja Oskar Ankkuriniemi
8D: Robert Kokarev ja Eino Reponen
8E: Amir Ali
9A: Alex Bertolissi ja David Dawkins
9B: Vera Turunen ja Heikki Helaniemi
9C: Michael Mathur ja Alex Aminoff
9D: Lotta Mäkinen ja Karima Karppinen
9E: Ella Virtamo ja Sara Sippola

 

2010-2011 (Jaatinen)

Ohjaava opettaja: Kristiina Holm (HLM)

Hallituksen kokoonpano:

Puheenjohtaja: Oona Jaatinen (varapj. Lasse Mäki)
Sihteeri: João Hämäläinen (varalla: Tomi Laitinen)
Tiedotustiimi: Heikki Helaniemi, Eetu Sipilä, Tomi Laitinen, Simo Aalto
Johtokunnan oppilasjäsen: Eetu Sipilä (varalla: Lasse Mäki)

7A: Pekka Grönroos, Iida Kontkanen
7B: Leevi Westerlund, Ella Heinonen
7C: Johanna Järvi, Oona Kaira
7D: Robert Kokarev, Alper Tek
7E: Amir Ali, Ringo Monto
8A: Joao Hämäläinen, David Dawkins
8B: Heikki Helaniemi, Emilia Noschis
8C: Javier Ihatsu, Alex Aminoff
8D: Eetu Sipilä
8E: Regina Vallbacka, Patrik Heinonen
9A: Simo Aalto, Siiri Kinnunen
9B: Tomi Laitinen, Jesse Lundahl
9C: Bruno Parkkila, Katarina Lönnqvist
9D: Oona Jaatinen, Lasse Mäki
9E: Ella Malka, Tuuli Penttilä / Vili Kalliokoski

 

2009-2010 (Leppänen)

Ohjaava opettaja: Kristiina Holm (HLM)

Hallituksen kokoonpano:

Puheenjohtaja: Larissa Leppänen (varapj. Kosmo Pentti)
Sihteeri: Yoon-Hee Choi
Tiedotusvastaavat: Anniina Elg, Viivi Kervinen
Johtokunnanoppilasjäsen: Eetu Sipilä (varalla: Lasse Mäki)

7A Joao Hämäläinen, Oskari Metsämuuronen
7B Aram Arutjunjan, Vera Turunen
7C Roope Kallio, Javier Ihatsu
7D Eetu Sipilä, Kiira Parikka
7E Patrik Heinonen, Regina Vallbacka
8A Siiri Kinnunen, Auroora Vikström
8B Tomi Laitinen, Jesse Lundahl
8C Yoon-Hee Choi, Anna Ahola
8D Oona Jaatinen, Lasse Mäki
8E Anna Luoma, Ella Malka
9A Elina Sihvola, Anniina Elg
9B Oliver Santasalo, Sami Piispanen
9C Konsta-Pietari Koivisto, Eero-Einari Turunen
9D Petra Ylänne, Viivi Kervinen
9E Larissa Leppänen, Kosmo Pentti

 

2008-2009 (Malka)

Ohjaava opettaja: Kristiina Holm (HLM)

Hallituksen kokoonpano:

Puheenjohtaja: Juho-Mauri Malka (varapj. Merve Tek)
Sihteeri: Larissa Leppänen
Tiedotusvastaavat: Viivi Kervinen, Lasse Mäki
Oppilaiden edustaja johtokunnassa: Tuure-Eerik Niemi

Sami Aalto (7A)
Tuomas Puhakka (7B)
Kristian Vesa (7C)
Oona Jaatinen (7D)
Jerri R?man (7E)
Pyry Seppälä (8A)
Oliver Santasalo (8B)
Konsta-Pietari Koivisto (8C)
Viivi Kervinen (8D)
Merve Tek (8E)
Mikko Arjola (9A)
Eira Heiska (9B)
Heta Huttunen (9C)
Juho-Mauri Malka (9D)

 

2007-2008 (Haapanen)

Ohjaavat opettajat: Kristiina Holm (HLM) ja Pirjo West (WES)

Hallituksen kokoonpano:

Puheenjohtaja: Ronja Haapanen (varapuheenjohtajat: Juho Väänänen ja Juho-Mauri Malka)
Sihteeri: Bruno Nordin
Tiedotusvastaavat: Mikael Santasalo ja Pyry Seppälä

Pyry Seppälä (7A)
Oliver Santasalo (7B)
Konsta-Pietari Koivisto (7C)
Viivi Kervinen (7D)
Kosmo Pentti (7E)
Mikko Arjola (8A)
Eira Heiska (8B)
Otto Rauhala (8C)
Juho-Mauri Malka (8D)
Hans Hertell (9A)
Elle Mikkola (9B)
Mikael Santasalo (9C)
Ronja Haapanen (9D)

 

2006-2007 (Karvonen):

Ohjaavat opettajat: Kristiina Holm (HLM) ja Pirjo West (WES)

Hallituksen kokoonpano:

Puheenjohtaja: Essi Karvonen (varapuheenjohtaja: Juho Väänänen)
Sihteeri: Annamari Engelberg
ATK- ja tiedotusvastaavat: Touko Väänänen ja Kadir Kumral

Inka Helaniemi (7A)
Johanna Metsänheimo (7B)
Juho-Mauri Malka (7D)
Rebecca Murtosalo (8A)
Elle Mikkola (8B)
Linnea Lehtonen (8C)
Sara Savolainen (9A)
Vilma Valin (9C)

 

2005-2006 (Naakka):

Ohjaavat opettajat: Kristiina Holm (HLM) ja Pirjo West (WES)

Hallituksen kokoonpano:

Puheenjohtaja: Mia Naakka (varapuheenjohtaja: Lauri Kähkönen)
Sihteeri: Sihteeri: Essi Karvonen
ATK- ja tiedotusvastaavat: Inari Sirola ja Linnea Lehtonen

Hallituksen oppilasjäsenet:
Aino Uski (7B)
Juho Väänänen (8B)
Severi Raveala (9C)


2004-2005 (Takala):

Ohjaavat opettajat: Karvonen Anne-Mari (KRV) ja West Pirjo (WES)

Hallituksen kokoonpano:

Puheenjohtaja: Anna Takala (varapuheenjohtaja: Karoliina Harvikka)
Sihteeri: Mia Naakka
ATK- ja tiedotusvastaavat: Juhana Hietaranta ja Severi Raveala


Harvikka Karoliina (9A)
Hietaranta Juhana (8C)
Karvonen Essi (7D)
Kähkönen Lauri (8E)
Linnasalmi Oona (9C)
Magi Daniel (7A)
Naakka Mia (8A)
Raveala Severi (8D)
Repo Emilia (7B)
Takala Anna (9D)


2003-2004:

Tiedot puuttuvat.


2002-2003 (Heinonen):

Ohjaavat opettajat: Karvonen Anne-Mari (KRV), West Pirjo (WES)

Hallituksen kokoonpano:

Puheenjohtaja: Iida Heinonen (9A)
Internet ja tiedotus: Matias Orola (9D)
Sihteeri: Olli Kuusi (8C)
Taide-vastaava: Kasper Stenberg (9B)


Heinonen Iida (9A)
Kuusi Olli (8C)
Mäkipää Eppu (7C)
Orola Matias (9D)
Poranen Petteri (7A)
Räsänen Perttu (9D)
Stenberg Kasper (9B)
Takala Anna (7D)
Vassinen Eero




Sivua muokattu 17.09.15

    © 2009-2017 Helsingin normaalilyseo

Office 365 Outlook Web App (OWA)      Yammer      Flamma      Wilma      Edu 2.0      Office 365